Digitalisering

15 juni 2021

De digitale transformatie in Noord Nederland stimuleren

VNO-NCW MKB Noord en NorthC Datacenters (NorthC) gaan zich gezamenlijk inzetten om de kennis van digitalisering bij ondernemers in het Noorden te vergroten. Hiervoor gaat de grootste ondernemersvereniging van het Noorden een meerjarig kennispartnerschap met de datacenterdienstverlener aan.

Afbeelding 2

De digitalisering binnen het Nederlandse mkb zet in hoog tempo door. Gezien de snelheid van de ontwikkelingen en het feit dat deze mogelijkheden steeds breder worden, vinden ondernemers het soms moeilijk om hierin de juiste keuzes te maken. VNO-NCW MKB Noord wil deze drempel voor zijn leden verlagen, zodat ondernemers optimaal gebruik kunnen maken van de kansen die digitalisering biedt.
‘Er liggen hier voor ondernemers veel kansen om hun bedrijf verder te laten groeien met digitalisering. Met het kennispartnerschap van NorthC halen we hoogwaardige en praktische expertise in huis waar onze leden van kunnen profiteren’, legt directeur VNO NCW MKB Noord Ton Schroor uit. ‘We zijn dan ook blij dat we nu een nieuwe partner hebben die ons leidt door de bijzondere wereld van bits en bytes, onder andere met kennissessies die we samen gaan organiseren.’

Met tien datacenters is NorthC het grootste regionale datacenterbedrijf in Nederland. Het bedrijf onderscheidt zich niet alleen met deze sterke lokale aanwezigheid, maar ook met diensten en maatwerk op het gebied van connectiviteit en (hybride) cloudoplossingen. Rob Heemskerk, Director of Sales bij NorthC vertelt: ‘Het noorden van Nederland heeft sterke ambities om een van de belangrijkste economische regio’s van ons land te worden en zet daarbij in op digitale innovaties en ontwikkelingen. Samen met VNO-NCW MKB Noord gaan we ondernemers helpen bij hun digitale transformatie. Dat doen we met kennis en kunde vanuit ons datacenter in Groningen, in nauwe samenwerking met lokale IT-partners. Een mooie uitdaging die we graag aangaan!’

 

"Het noorden van Nederland heeft sterke ambities om een van de belangrijkste economische regio’s van ons land te worden en zet daarbij in op digitale innovaties en ontwikkelingen.”

Voorzitter MKB Noord Joyce Walstra ziet ook de vele voordelen van de samenwerking tussen de twee organisaties: ‘NorthC ziet mooie economische kansen voor het Noorden van ons land. Het bedrijf blijft investeren in de groei van onze regio en wil net als wij ondernemerschap stimuleren en ondersteunen. Een prachtige match dus, die een duidelijke meerwaarde biedt voor onze leden. Ik ben dan ook erg blij met deze samenwerking!’

Gerelateerde artikelen

  • Groot gezamenlijk netwerk
  • Voor ondernemers in Noord-Nederland
  • 50 jaar sterk voor de regio